سلام؛ خوش حالیم که میزبان شما در وبسایت پلاپج هستیم. قرار است اینجا شما چند پاراگراف در مورد فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج بخوانید. قبل از هر چیز می‌دانیم برای شما سوال شده که عبارت «پلاپج» یعنی چه!؟ سپس سراغ درباره پلاپج می‌رویم.

درباره پلاپج

پلاپج یعنی چه؟

عبارت پلاپج از دو کلمه «پِلا» و «پَج» ساخته شده است. «پِلا» به معنی پلو و «پَج» بن مضارع فعل «پجیدن = پختن» و به معنی کسی که کار پختن را انجام می‌دهد، است. در نهایت عبارت پلاپج یعنی کسی که برنج را می‌پزد. برای توضیح بهتر با یک مثال دیگر، آش‌پج یعنی کسی که آش را می‌پزد یا همان آشپز.

حالا که با معنای عبارت پلاپج در لغت آشنا شدیم، باید بدانید که این کلمه در جملات و منظورهای مختلف، معانی مختلف نیز می‌دهد. به دلیل این که برنج جایگاه بسیار بسیار ویژه‌ای در وعده‌های غذایی مازندرانی‌ها دارد (حتی در صبحانه!)، پلاپج را به عنوان کلمه آشپز استفاده می‌کنند.

همچنین در مراسم‌های بزرگ خانواده، وقتی بزرگ‌ترها می‌خواهند به پسر مجرد بگویند که دیگر وقت آن رسیده که زن بگیری! به پدر و مادر او می‌گویند: «او نیاز به پلاپج دارد.» یا به خود پسر مجرد می‌گویند: «وقتش رسیده که خونه‌ی خودت پلاپج داشته باشی!»

به دلیل استفاده زیاد از عبارت پلاپج در فرهنگ مازندرانی و جایگاه بسیار ویژه برنج این فرهنگ، ما عبارت پلاپج را انتخاب کردیم.

درباره پلاپج

درباره فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج بیشتر بدانید

بیش از ۴۰ سال است که پلاپج در حوزه بازرگانی برنج در شهر بابل فعالیت دارد. حضور در مرکز شالیزارها و کارخانه‌های شالیکوبی مازندران با استفاده از تکنولوژی‌ها و امکانات روز در کنار اصول احترام به مشتری و پاسخگویی دقیق و به موقع، رمز موفیقت ۴۰ ساله پلاپج است. هدف اصلی فروشگاه اینترنتی پلاپج «ایجاد چرخه تولید تا مصرف با بهترین کیفیت و قیمت برای مصرف‌کننده و حذف واسطه‌ها» است. تجربه‌ی ۴۰ ساله پلاپج ضامن کیفیت برنج ایرانی مورد نیاز شماست.

شما می‌توانید با خیال راحت، محصول مورد نظر خود را از دسته‌بندی‌های برنج، سرلاشه، نیم دانه، آرد برنج و سبوس برنج در نوبت کشت‌های مختلفِ برنج کشت اول و برنج کشت دوم با ضمانت مرجوعی ۷ روزه سفارش دهید و درب منزل خود دریافت کنید.