نمایش دادن همه 2 نتیجه

برنج امراللهی کشت دوم 5 ستاره مازندران – 10 کیلوگرم

1.040.000 تومانهر کیلو ۱۰۴۰۰۰ تومان

قیمت و خرید برنج امراللهی درجه یک ممتاز

از انواع پرمحصول و زودرس برنج ایرانی است. خوشه برنج امراللهی، از خوشه‌های قدیمی در ایران است که کم‌کم اصلاح نژاد شده و حالت فعلی رسیده و محصول آن بیشتر شده است که پس از آزمایش در زمین‌های کشاورزی استان مازندران نشان داد مقاومت بالایی در مقابل سرما دارد و از قابلیت تولید بالا برخوردار است.

برنج امراللهی بعد از طبخ نرم و خوش خوارک است اما به دلیل ساختار دانه‌های آن دچار تورم و گرد شدن می‌شود. (که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح می‌دهیم.) پرمحصول بودن آن و ری کمتر نسبت به طارم، باعث شده که قیمت آن کمتر و به صرفه‌تر باشد؛ اما جزو دسته‌ی برنج‌های گران و اعیانی است.

برنج امراللهی نیز مثل برخی برنج‌های مرغوب ایرانی، هم کشت اول دارد و هم کشت دوم. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد ویژگی، قیمت و خرید برنج امراللهی توضیح دهیم.

قیمت و خرید برنج امراللهی

برنج امراللهی چیست؟

اگر به دنبال خرید برنج امراللهی هستید باید بدانید، برنج امراللهی جزو برنج‌های ایرانی اعیانی، مجلسی و گران است. این برنج از نظر قد کشیدن، عطر، طعم و نرمی بعد پخت کاملا حرفی برای گفتن دارد و از ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. تمام این عوامل باعث شده که برنج امراللهی در کنار دیگر برنج‌های اعیانی ایرانی، پرتقاضا باشد.

از طرفی هم برنج امراللهی به دلیل پرمحصول بودن، نیاز به مراقبت کمتر نسبت به طارم، مقاومت در برابر سرما و زودرس بودن در بین کشاورزان نیز طرفدار دارد. به همین دلیل با خیال راحت، کشاورزان برای کشت اول و دوم از این برنج استفاده می‌کنند. از طرفی به دلیل مقاومت در برابر سرما، در گیلان نیز این برنج به خوبی کشت می‌شود.

قیمت و خرید برنج امراللهی کشت اول و کشت دوم

قیمت و خرید برنج امراللهی کشت اول و کشت دوم

ویژگی برنج امراللهی

برنج امراللهی تمام ویژگی‌های مطلوب یک برنج ایرانی را دارد. دقیقا به همین دلیل برخی از فروشندگان در یک اقدام غیراخلاقی درصدی از این برنج را با برنج طارم یا طارم هاشمی مخلوط می‌کنند که سود بیشتری کسب کنند.

اما ویژگی‌های ظاهری برنج امراللهی قبل پخت شامل موارد زیر است:

  • رنگ دانه: رنگ دانه‌های برنج امراللهی سفید شیری‌ست و کدر نیست.
  • قطر دانه: قطر دانه‌های برنج امراللهی عریض و چاق است. گرد بودن دانه‌های این برنج از مهمترین وجه تمایز با دیگر برنج‌های مرغوب ایرانی است.
  • طول دانه: طول دانه‌های برنج امراللهی برعکس دیگر برنج‌های مرغوب ایرانی زیاد بلند نیست. اما بعد از پخت زیاد قد می‌کشد.

ویژگی‌های بعد از پخت برنج امراللهی به صورت زیر است:

  • عطر برنج: برنج امراللهی در دسته برنج‌های عطری قرار می‌گیرد. عطر برنج امراللهی حتی بیشتر از برنج طارم است.
  • ری برنج: اگر به دنبال خرید یک برنج مجلسی هستید، با خیال راحت برنج امراللهی را انتخاب کنید. برنج امراللهی هم از نظر طولی و هم از نظر عرضی ری می‌کند و پس از پخت دانه‌های آن چاق و قد کشیده می‌شوند.
  • نرمی برنج: شاید بتوان گفت، بعد از عطر زیاد برنج امراللهی، نرمی این برنج از ویژگی‌های مهم برنج امراللهی است.
  • ماندگاری برنج: برنج امراللهی را می‌توانید به مقدار زیاد بپزید و با خیال راحت برای وعده‌های بعدی گرم کنید و بخورید. چون ماندگاری این برنج زیاد است و با گذشت زمان خشک نمی‌شود.

قیمت و خرید برنج امراللهی

تفاوت برنج امراللهی کشت اول و کشت دوم

به صورت کلی، تفاوت ظاهری‌ای بین برنج کشت اول و کشت دوم امراللهی نیست! اما بعد از پخت، برنج کشت دوم امراللهی بهتر ری می‌کند و عطر خیلی بیشتری نسبت به برنج امراللهی کشت اول دارد.

تفاوت ظاهری قبل پخت شامل شفاف‌تر بودن و بلندتر بودن دانه‌های کشت دوم برنج امراللهی است. اما این تفاوت آن قدر غیر محسوس است که کشاورزان هم نمی‌توانن کشت اول و کشت دوم برنج امراللهی را از هم تفکیک کنند.

قیمت و خرید برنج امراللهی

تفاوت برنج امراللهی با برنج بینام

بسیاری برنج امراللهی و برنج بینام را با هم اشتباه می‌گیرند. به دلیل این که این دو برنج از نظر ظاهری کاملا یکسان هستند و هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد. یعنی رنگ دانه‌ها، اندازه دانه‌ها و قطر دانه‌ها کاملا شبیه به هم است. در واقع حتی کشاورزان هم نمی‌توانند قبل از پخت این دو برنج را از هم تشخیص دهند.

برنج بینام و برنج امراللهی به دلیل این که از یک خانواده خوشه برنج هستند، این همه شباهت بین آن‌ها وجود دارد. اما بعد از پخت هر دو برنج، برنج امراللهی قطر بزرگ‌تری خواهد داشت و دانه‌های آن چاق می‌شوند.

از نظر قیمت هم به دلیل شناخته‌تر بودن برنج امراللهی و ری بهتر، بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، گران‌تر است.

قیمت برنج امراللهی درجه یک ممتاز

قیمت برنج امراللهی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این که کشت اول باشد یا کشت دوم، این که چقدر در آن دانه‌های خرد وجود داشته باشد، سرلاشه باشد یا دانه کامل، متعلق به مازندران باشد یا گیلان و …

اما به صورت کلی قیمت برنج امراللهی در یک رنج قیمتی خاص توسط سازمان تنظیم بازار با رعایت قانون حمایت از مصرف‌کننده تعیین شده و فروشگاه پلاپج پس از بررسی قیمت برنج امراللهی را در سایت مشخص می‌کند.

قیمت برنج امراللهی در بازار از برنج‌های طارم و طارم هاشمی ارزان‌تر هست. البته به دلیل کیفیت بهتر در کشت دوم، قیمت برنج امراللهی کشت دوم نیز مثل دیگر برنج‌های ایرانی گران‌تر از کشت اول آن است.

قیمت و خرید برنج امراللهی

قیمت و خرید برنج امراللهی کشت اول | قیمت و خرید برنج امراللهی کشت دوم

خرید اینترنتی برنج امراللهی با ضمانت مرجوعی

شما کاربران عزیز می‌توانید به راحتی خرید اینترنتی برنج امراللهی کشت اول یا برنج امراللهی کشت دوم خود را از طریق فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج انجام دهید. در واقع این برای شما یک فرصت خواهد بود برای خرید مستقیم برنج از کشاورز؛ زیرا فروشگاه پلاپج در قلب مازندران و در میان کشاورزان، محصولات آن‌ها را به صورت اینترنتی ارایه می‌کند.

همچنین شما می‌توانید با خرید اینترنتی برنج امراللهی از پلاپج ضمانت مرجوعی محصول تا ۷ روز را دریافت کنید و با خیال راحت سفارش خود را درب منزل دریافت کنید.