نمایش دادن همه 2 نتیجه

برنج بینام کشت دوم 5 ستاره مازندران – 10 کیلوگرم

980.000 تومانهر کیلو ۹۹۰۰۰ تومان

قیمت و خرید برنج بینام درجه یک شمال

کمتر محصولی وجود دارد که مثل طارم هاشمی یا راتون، عطر و طعم و ری بی‌نظیری داشته باشد. برنج بینام که حدود ۲۵ سال است در مازندران کشت می‌شود، دقیقا همان است که می‌خواهید. بو و مزه عالی برنج ایرانی را دارد و از طرفی قیمت به صرفه‌تری را نیز داراست.

دقیقا همین پخت بی‌نظیر و عطر مناسبی که برنج بینام دارد، باعث شده که این برنج، به برنج پرتقاضا تبدیل شود. برنج بینام گزینه‌ای مناسب برای شمایی‌ست که به پخت مجلسی و چشم‌نواز برنج اهمیت می‌دهید.

قیمت و خرید برنج بینام از کشاورز

برنج بینام چیست؟

برنج بینام از انواع برنج پرمحصول است که حاصل تغییرات ژنتیکی بر نوعی خوشه قدیمی برنج ایرانی می‌باشد. عموما به دلیل مقاومت بالای گیاه برنج بینام، زودرَس بودن و پرمحصول بودن آن، کشاورزان برای کشت دوم این نوع برنج را انتخاب می‌کنند. البته لازم به ذکر است کیفیت آن در کشت دوم نیز بهتر می‌شود.

به دلیل مقاومت گیاه این نوع برنج در برابر سرما و همچنین زودرس بودن، بیشتر در گیلان از این نوع برنج کشت می‌شد، اما در حال حاضر بیشتر در مازندران کشاورزان به کشت این برنج مرغوب روی آورده‌اند.

قیمت و خرید برنج بینام از کشاورز

ویژگی برنج بینام

برای این که بتوانید برنج بینام را از دیگر برنج‌های ایرانی در زمان خرید تمییز دهید، لازم است که نکاتی در مورد وضعیت ظاهری آن را بدانید. اولین موردی که در مورد برنج بینام باید بدانید، قد کوتاه آن در حالت خام است. دانه‌های برنج بینام قدی کوتاه، یک سر گرد و چاق و سر دیگر باریک تیز دارد.

طول دانه برنج بینام قبل از پختن بین ۵.۵ تا ۶.۵ میلی‌متر است و بعد از پخت طول آن بین ۱۰ تا ۱۱ میلی‌متر می‌رسد. که خب این یعنی نگران قد کوتاه برنج بینام نباشید، این برنج به اندازه رشد می‌کند و قد می‌کشد.

رنگ برنج بینام از دیگر برنج‌های دیگر ایرانی شفاف‌تر است. یعنی تیره یا کدر نیست و رنگ آن متمایل به رنگ شیری است.

همان طور که گفتیم برنج بینام از آن دسته برنج‌هایی است که هم می‌توان در کشت اول از آن استفاده کرد و هم در کشت دوم. اما برای این که بتوانید بین برنج کشت اول و کشت دوم هم تفاوت‌ها را متوجه بشید، در ادامه در مورد این مورد هم شرح دادیم.

قیمت و خرید برنج بینام از کشاورز

تفاوت برنج بینام کشت اول و  برنج کشت دوم بینام

تفاوت بین برنج کشت اول و کشت دوم بینام به صورت ظاهری قبل از پخت حتی برای کشاورزان ماهر هم بسیار سخت است. اما باید بدانید که اگر دسته‌ای از کشت دوم برنج بینام را در طرف و در طرف دیگر برنج بینام کشت اول را قرار دهیم و با هم مقایسه کنیم:

  • اولین چیزی که به چشم می‌خورد، رنگ آن‌هاست. رنگ برنج بینام کشت دوم شیری‌تر، شفاف‌تر و در کل رنگ زیباتری دارد.
  • از نظر قد باهم تفاوتی ندارند، اما در قطر دانه، کشت دوم یکم قطر بزرگ‌تری دارد.

اما بعد از پخت تفاوت بین برنج‌های کشت اول و کشت دوم بینام هم وجود دارد. به مراتب در کشت دوم برنج بینام عطر و طعم و ری برنج بیشتر خواهد بود. همچنین کشت دوم پخت سخت‌تری دارد. باید مدت زمان دم کشیدن آن بیشتر باشد.

تفاوت برنج بینام با برنج امراللهی

بسیاری برنج امراللهی و برنج بینام را با هم اشتباه می‌گیرند. به دلیل این که این دو برنج از نظر ظاهری کاملا یکسان هستند و هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد. یعنی رنگ دانه‌ها، اندازه دانه‌ها و قطر دانه‌ها کاملا شبیه به هم است. در واقع حتی کشاورزان هم نمی‌توانند قبل از پخت این دو برنج را از هم تشخیص دهند.

برنج بینام و برنج امراللهی به دلیل این که از یک خانواده هستند، این همه شباهت بین آن‌ها وجود دارد. اما بعد از پخت هر دو برنج، برنج امراللهی قطر بزرگ‌تری خواهد داشت و دانه‌های آن چاق می‌شوند.

از نظر قیمت هم به دلیل شناخته‌تر بودن برنج امراللهی و ری بهتر، بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، گران‌تر است.

قیمت و خرید برنج بینام از کشاورز

قیمت برنج بینام درجه یک

همان طور که گفتیم برنج بینام جزو برنج‌های پرمحصول است، اما کیفیت بسیار خوبی دارد. به همین دلیل قیمت برنج بینام در بازار از برنج‌های طارم و طارم هاشمی ارزان‌تر هست. البته به دلیل کیفیت بهتر در کشت دوم، قیمت برنج بینام کشت دوم نیز مثل دیگر برنج‌های ایرانی گران‌تر از کشت اول آن است.

این نکته را نیز باید بدانید، به دلیل وضعیت بهتر جغرافیایی و آب‌وهوایی در مازندران، قیمت برنج بینام کشت اول و دوم گران‌تر از برنج بینام گیلان است. به دلیل این که این عوامل در کیفیت محصول نهایی اثر مستقیم دارد و کیفیت برنج مازندران به مراتب بهتر است، قیمت برنج آن نیز بالاتر خواهد بود.

قیمت و خرید برنج بینام از کشاورز

قیمت و خرید برنج بینام درجه یک مازندران | خرید برنج بینام کشت اول | خرید برنج بینام کشت دوم

خرید اینترنتی برنج بینام با ضمانت مرجوعی

شما کاربران عزیز می‌توانید به راحتی خرید اینترنتی برنج بینام کشت اول یا برنج بینام کشت دوم خود را از طریق فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج انجام دهید. در واقع این برای شما یک فرصت خواهد بود برای خرید برنج مستقیم از کشاورز؛ زیر فروشگاه پلاپج در قلب مازندران و در میان کشاورزان محصولات آن‌ها را ارایه می‌کند.

همچنین شما می‌توانید با خرید اینترنتی برنج بینام از پلاپج ضمانت مرجوعی محصول تا ۷ روز را دریافت کنید و با خیال راحت سفارش خود را درب منزل دریافت کنید.

سبد خرید
خانه
فهرست
حساب کاربری من