نمایش دادن همه 2 نتیجه

قیمت و خرید برنج طارم ندا استخوانی مازندران

برنج طارم ندا، در اصل یکی از نژادهای برنج طارم است و از نظر ظاهری نیز بسیار بسیار شبیه نژاد طارم هاشمی است. تا جایی که تشخیص این دو برای کشاورزان باتجربه نیز دشوار است. همچنین متاسفانه دیده می‌شود که برخی از فروشندگان در طارم هاشمی، مقداری از برنج طارم ندا اضافه می‌کنند.قیمت و خرید برنج طارم ندا

برنج طارم ندا استخوانی چیست؟

این نوع برنج از ترکیب سه خوشه مختلف طارم، حسن سرایی و آمل ۳ ایجاد شده است. برنج طارم و حسن سرایی از خوشه‌های قدیمی و محلی برنج ایرانی هستند و برنج آمل ۳ اصلاح نژاد شده‌ی نسخه سوم نوعی برنج ایرانی است که در آمل کشت می‌شده.

کلمه ندا، مخفف سه کلمه «نعمت‌زاده»، «دانشگاه» و «آمل» است. دلیل این که چرا از این سه کلمه الهام گرفته شده دقیقا مشخص نیست، اما گفته‌ها (که قابل استناد نیستند) حاکی از آن است که یک مهندس کشاورزی عضو سازمان جهاد کشاورزی در آزمایشگاه دانشگاه آمل توانسته این نژاد را خلق کند.

این نژاد از خوشه برنج طارم از دهه ۷۰ شمسی خلق شده و تقریبا در سال ۷۶ در مزارع مازندران و بازار فروش برنج کامل رایج و پرتقاضا شد.

قیمت و خرید برنج طارم ندا

کیفیت برنج طارم ندا استخوانی

برنج طارم ندا استخوانی یک برنج کاملا ایرانی است و نژاد غیر ایرانی ندارد. پس در نرمی و راحتی هضم آن شکی وجود ندارد. اما اگر به دنبال ری عالی، عطری سرمست کننده و طعم خاص هستید، این برنج مناسب شما نیست. چون عطر ندارد، طعم کاملا معمولی دارد. همچنین این برنج خیلی کم ری می‌کند و قد می‌کشد.

لازم است بدانید، به دلیل قیمت پایین این برنج، بسیار پرطرفدار و پرتقاضاست. بیشتر رستوران‌هایی که می‌خواهند برنج ایرانی و ارزان به مشتریانشان بدهند، دقیقا از همین برنج استفاده می‌کنند. خیلی از خانواده‌ها نیز برای مصرف خانگی خودشان از این برنج استفاده می‌کنند و برای پذیرایی از میهمان، نوع مرغوب‌تر برنج ایرانی را خریداری می‌کنند.

از طرفی چون این برنج بسیار پرمحصول است و گیاه آن مقاومت بالا و نیاز به مراقبت کمتری دارد، در بین کشاورزان نیز طرفدار زیاد دارد. تقریبا کشاورزان هر دو یا سه سال یکبار، یک مرتبه برنج طارم ندا استخوانی کشت می‌کنند.

همچنین باید بدانید که این برنج در برابر سرما اصلا مقاوم نیست و در هوای سرد گیاه آن زود می‌سوزد. پس برنج طارم ندا استخوانی کشت دوم ندارد.

پس اگر به دنبال خرید برنج طارم ندا استخوانی هستید، بدانید که این برنج فقط نرمی و هضم راحت برنج‌های ایرانی را به ارث برده است. سایر ویژگی‌های برنج ایرانی ندارد.

قیمت و خرید برنج طارم ندا

ویژگی ظاهری طارم ندا استخوانی

در صورتی که بخواهید خرید حضوری از فروشگاه‌های سراسر کشور داشته باشید، باید ویژگی‌های ظاهری طارم ندا استخوانی را بدانید و بتوانید آن را از دیگر برنج‌های ایرانی تمییز دهید. گرچه این کار بسیار سخت است، اما چند نکته ساده را برای شما بازگو کردیم تا در زمان خرید برنج طارم ندا استخوانی، کار ساده‌تر و خرید بهتری داشته باشید.

  • رنگ دانه‌ها شفاف‌تر از دیگر برنج‌های ایرانی است.
  • اندازه دانه‌ها بلند و درازتر است نسبت به خود برنج طارم.
  • ابتدا و انتهای دانه دارای قطر یکسانی هستند. اما در برنج طارم اصل، یک سمت قطر بزرگ‌تری دارد.
  • در دو طرف دانه، نوک دانه بسیار تیز است.

قیمت و خرید برنج طارم ندا استخوانی

متاسفانه به دلیل شباهت زیاد برنج طارم ندا استخوانی با طارم هاشمی، بسیاری از فروشندگان، مقداری از برنج ندا را در برنج هاشمی مخلوط می‌کنند. در زمان خرید برنج باید خیلی دقت کنید و از فروشگاه مطمئن خرید کنید؛ اما در زمان خرید برنج طارم ندا استخوانی، حتما چند بار به عنوان نمونه دانه‌های برنج را در کف دست خود پهن کنید و با دقت دانه‌ها را زیر نظر بگیرید.

قیمت برنج طارم ندا استخوانی مازندران

شما عزیزان، در زمان خرید برنج طارم ندا استخوانی باید بدانید این برنج ارزان‌ترین برنج ایرانی موجود در بازار است. قیمت برنج طارم ندا استخوانی اقتصادی‌ترین در بازار برنج ایرانی و خارجی است که از مهمترین دلایل آن بسیار پرمحصول بودن این نژاد از خوشه برنج طارم است.

به دلیل اقتصادی بودن قیمت برنج طارم ندا استخوانی، بسیاری از رستوران‌ها و تهیه غذاها برای پایین آوردن قیمت غذاهایشان از همین برنج استفاده می‌کنند که خب عموما به دلیل نرمی‌ای که دارند، عموما مشتریان هم راضی‌اند تا رستوران‌ها از برنج خارجی استفاده کنند.

 

قیمت و خرید برنج طارم ندا استخوانی

از آنجا که برخی کشاورزان شمالی، شالی‌های این برنج خود را خام به کارخانه می‌فروشند (یعنی پس از درو، بدون هیچ کار دیگری مستقیم به کارخانه واگذار می‌کنند.)، شما می‌توانید برنج طارم ندا را با بهترین قیمت از شالیکوبی تهیه کنید.

قیمت برنج ندا از انواع برنج‌های پرمحصولی است که با توجه به کیفیت آن، پایین است. اگر به خرید ارزان‌ترین برنج ایرانی فکر می‌کنید، ما خرید برنج ندا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

قیمت و خرید برنج طارم ندا استخوانی

خرید اینترنتی برنج طارم ندا استخوانی مازندران

شما کاربران عزیز می‌توانید به راحتی خرید اینترنتی برنج طارم ندا استخوانی خود را از طریق فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج انجام دهید و درب منزل محصول خود را دریافت کنید. همچنین با ضمانت محصول با امکان مرجوعی محصول تا ۷ روز، خیال شما از ثبت سفارش راحت‌تر خواهد بود.