نمایش دادن همه 8 نتیجه

برنج امراللهی کشت دوم 5 ستاره مازندران – 10 کیلوگرم

1.040.000 تومانهر کیلو ۱۰۴۰۰۰ تومان

برنج بینام کشت دوم 5 ستاره مازندران – 10 کیلوگرم

980.000 تومانهر کیلو ۹۹۰۰۰ تومان

برنج طارم راتون دونوج درجه یک 5ستاره – 10 کیلوگرم

1.290.000 تومانهر کیلو ۱۲۹۰۰۰ تومان

برنج طارم هاشمی کشت دوم 5 ستاره – 10 کیلوگرم

1.190.000 تومانهر کیلو ۱۱۹۰۰۰ تومان

سرلاشه طارم هاشمی کشت دوم – 10 کیلوگرم

790.000 تومانهر کیلو ۷۹۰۰۰ تومان

نیم دانه طارم هاشمی کشت دوم – ۱۰ کیلوگرم

670.000 تومانهر کیلو ۶۷۰۰۰ تومان

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

برنج کشت دوم چیست؟

بعضی از کشاورزان بعد از برداشت کامل برنج در کشت اول که از ابتدای فصل بهار شروع می‌شود و تا مرداد ماه به اتمام می‌رسد، مجددا زمین را شخم زده و برای محصول برنج کشت دوم آماده می‌شوند. پس منظور از برنج کشت دوم، کاشت و برداشت دومین بار محصول برنج در طول یک سال است.

برنج کشت دوم عموما در انتهای فصل تابستان و اواسط ماه شهریور شروع می‌شود و اواخر ماه آبان برداشت آن انجام می‌شود. به دلیل این که گیاه برنج به گرما و نور آفتاب برای رشد نیاز دارد، در فصل سرد قابل کشت نیست؛ به همین دلیل کشت دوم برنج در مناطق سردتر و در ارتفاعات قابل اجرا نیست و این یعنی برخی شهرهای شمالی کشور که در آنجا هوا سردتر است، برنج کشت دوم وجود ندارد.

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

«برنج کشت دوم» یا «برنج دوباره کشت» بهترین برنج ایرانی است و هر آن چه که شما از نظر کیفیت، طعم، عطر، ری و … احتیاج دارید در برنج کشت دوم می‌توانید آن را پیدا کنید.

برنج کشت دوم، یک برنج پاییزی اعیانی است که عملا گران‌ترین برنج ایرانی می‌باشد، عطر بالا و قد کشیدن بینظیر آن کاملا تمایز را با دیگر محصولات نشان می‌دهد. البته نوع خوشه برنج کشت دوم نیز بسیار در قیمت تعیین کننده است. اما به صورت کلی برنج کشت دوم از کشت اول در یک نوع خوشه برنج یکسان گران‌تر است.

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

انواع برنج کشت دوم

همان طور که چند خط بالاتر اشاره کردیم برنج کشت دوم در فصل پاییز و اغلب آبان ماه، برداشت می‌شود، پس مراحل رشد این نوع برنج با سرمای پاییز مصادف شده است. همچنین اشاره کردیم که گیاه برنج برای رشد نیاز به نور آفتاب و گرما دارد؛ بنابراین برای اینکه محصول برنج کشت دوم به درستی به بار بنشیند و محصول باکیفیت برداشت شود، فقط از برنج با نوع خوشه‌ی طبع گرم، زودرس و مقاوم استفاده می‌شود.

طبع گرم نوع خوشه برنج یک نوع دسته‌بندی در بین خوشه‌های برنج است و ارتباطی به طبع گرم یا سرد غذا ندارد و این دو مفهوم جدا از هم هستند.

خوشه‌هایی که در برابر سرما مقاوم هستند و اکثر کشاورزان از این نوع خوشه‌ها برای محصول برنج کشت دوم استفاده می‌کنند شامل خوشه‌های برنج زیر است:

 • طارم
 • طارم فجر
 • طارم هاشمی
 • بینام
 • امراللهی
لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

ویژگی برنج کشت دوم

قبل‌تر گفتیم برنج کشت دوم از نوع خوشه‌هایی است که زود محصول می‌دهند، چرا که در هوای سرد گیاه برنج رشد نمی‌کند و به همین دلیل کشاورزان زمان زیادی برای شروع کاشت برنج کشت دوم ندارند.

این نکته رو هم لازم است بدانید که قدمت برنج کشت دوم زیاد نیست و حدود ۱۵ سال است که این نوع کشت انجام می‌شود. به دلیل هوای سرد و باران زیاد در استان‌های شمالی کشور شرایط برای کشت دوم آماده نبوده و بیشتر در استان‌های جنوبی کشت دوم برنج انجام می‌شده است.

برنج کشت دوم ویژگی ظاهری متفاوتی نسبت به کشت اول دارد. این ویژگی‌ها شامل:

 • برنج کشت دوم رنگ سفید کدر دارد و در مقایسه با نوبت کشت اول، کمی تیره‌تر به نظر می‌رسد.
 • عطر برنج کشت دوم بیشتر است.
 • قد برنج کشت دوم بلندتر است.
 • در هنگام پخت، برنج کشت دوم بیشتر ری می‌کند.
 • برنج کشت دوم نرم‌تر است.
لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

روش های مختلف کاشت برنج کشت دوم

برنج کشت دوم در ماه مرداد کاشته می‌شود و آب بیشتری نیاز دارد. اما فراموش نکنید در مراحل بعدی فرآیند تولید برنج کشت دوم، گیاه بیشتر با آب باران پاییزی تغذیه می‌کند. همین باعث می‌شود گیاه برنج به دلیل گرما تنفس بیشتری می‌کند و مواد مغذی برای رشد خودش را تا حدی از دست می‌دهد. اما در فصل پاییز گرما متعادل است و شب با خنکی همراه است، گیاه برنج به راحتی بیشتر مواد مغذی خود را حفظ می‌کند.

کاشت و برداشت برنج کشت دوم تا حد خیلی زیادی کاملا مشابه نوبت کشت اول است؛ اما با این تفاوت که در شروع فرآیند کاشت برنج دو روش وجود دارد که امروزه روش اول کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو روشی که در پایان ذکر شده فقط در شروع فرآیند کشت تفاوت دارند و مراحل بعدی آن کاملا یکسان است.

برنج دوباره چین یا برنج دونوج یا برنج راتون

در این روش، پس از برداشت محصول نوبت اول، زمین کشاورزی به مدت یک هفته تا ۱۰ روز با آب زیاد آبیاری می‌کنند. پس از این مدت ریشه‌هایی که در زمین بود دوباره جوانه می‌زند و شروع به رشد کردن می‌کند. به این ترتیب جوانه‌های گیاه برنج برای کشت دوم آماده می‌شود. از این مرحله به بعد تمام مراحل با روش دوم کاملا یکسان است.

به دلیل مصرف آب زیاد، زمان‌بر شدن جوانه زدن گیاه و احتمال طولانی شدن کشت و خطر فصل سرما، امروزه کشاورزان کمتری از این روش برای محصول برنج کشت دوم استفاده می‌کنند. البته این نوع کاشت محصول برنج کشت دوم، به مراتب کیفیت و البته قیمت بالاتری نسبت به روش دوم دارد.

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

کاشت برنج کشت دوم به روش نشا کردن

در این روش از کاشت برنج کشت دوم، کاملا مشابه نوبت کشت اول عمل می‌شود. یعنی همان مراحل آماده کردن بذر، ساخت گلخانه‌های موقت، آماده کردن و شخم زدن زمین کشاورزی و نشا کردن در این نوبت از کشت هم انجام می‌شود.

این نوع کاشت محصول برنج کشت دوم به علت سریع‌تر پیش رفتن و کاهش ریسک آسیب به محصول و گیاه برنج، بیشتر انجام می‌شود.

لیست قیمت برنج کشت دوم

قیمت برنج کشت دوم، بر اساس یکسری موارد تعیین می‌شود. مهم‌ترین فاکتورها را در زیر نام برده‌ایم؛ اما علاوه بر موارد گفته شده، تمام قیمت برنج کشت دوم موجود در فروشگاه برنج پلاپج بر اساس قانون حمایت از مصرف‌کننده تعیین شده است. همچنین با توجه به این که فروشگاه پلاپج در استان مازندران و مهد برنج ایران قرار گرفته، این امکان برای شما فراهم شده که خرید برنج به صورت مستقیم از کشاورزان شکل بگیرید.

فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در قیمت برنج کشت دوم:

 • روشی که برای کشت دوم برنج استفاده شده است.
 • منطقه‌ای که برنج در آن کشت می‌شود.
 • نوع خوشه‌ای که برای برنج کشت دوم استفاده شده است.
 • میزانی که دانه‌های برنج کشت دوم خرد داشته باشند.
لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

لیست قیمت و خرید برنج کشت دوم درجه یک

خرید اینترنتی برنج کشت دوم با ضمانت مرجوعی

فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج با حضور در قلب کشت برنج مازندران، امنیت خرید برنج کشت دوم محلی درجه یک را در اختیار شما گذاشته است تا با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید. شما می‌توانید به راحتی محصول خود را انتخاب و خریداری کنید و در صورت عدم رضایت، کل محصول برنج کشت دوم را مرجوع کنید و وجه خود را دریافت کنید.

به دلیل این که فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج به عرضه محصولات اطمینان دارد، ۱۵۰۰۰۰ تومان هدیه اولین خرید برای شما در نظر گرفته است تا خرید لذت‌بخشی را از پلاپج تجربه کنید. کد تخفیف: Hi-Pelapaj را در زمان فاکتور نهایی خرید برنج کشت دوم خود ثبت کنید.