خرید محصول

لیست قیمت و خرید انواع برنج ایرانی درجه یک شمال

لیست قیمت و خرید برنج ایرانی درجه یک

حتما می‌دانید که برنج ایرانی شمال کشور، مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین کالایی است که در وعده‌های غذایی ما ایرانیان مصرف می‌شود. همچنین در سطح جهانی نیز بیشتر غلاتی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول غذایی قوت غالب و اصلی تمام سفره‌های ایرانی است. از گونه ایرانی برنج‌ها به عنوان یکی از مرغوب‌ترین نوع برنج یاد می‌شود.

بیش‌ترین برنج مصرفی کشور، برنج ایرانی و هندی است. برنج ایرانی خود دسته‌بندی مختلفی دارد که بر اساس نوع فرآوری و نوع خوشه برنج، اسم‌های مختلفی دارند. برنج طارم، برنج سبوس‌دار، برنج هاشمی و برنج دودی از بهترین و متداول‌ترین نوع برنج ایرانی محسوب می‌شود. خاستگاه انواع برنج ایرانی شهرهای شمالی کشور به ویژه مازندران و شهر فریدونکنار است. البته کشت برنج مرغوب مختص به این شهرها نیست. استان فارس و خوزستان بعد از استان مازندران و گیلان، بهترین و خوش‌پخت‌ترین نوع برنج ایرانی را دارند.

لیست قیمت و خرید انوع برنج ایرانی

موارد تاثیر گذار بر قیمت برنج ایرانی

قیمت برنج ایرانی به موارد خیلی زیادی بستگی دارد. در این نوشته، تمامی المان‌هایی که بر روی قیمت برنج ایرانی درجه یک تا معمولی تاثیرگذار است را با هم بررسی می‌کنیم.

به صورت کلی المان‌هایی که بر تورم اقتصاد روی قیمت خرید برنج ایرانی تاثیرگذار هستند، شامل موارد: نوبت کشت برنج، درجه بوجار یا درصد سرلاشه آن، نوع خوشه برنج، منطقه کشت برنج، میزان عطر و ری دانه‌های برنج، مرغوبیت کیسه‌های بسته‌بندی برنج و … . حالا هر کدام از موارد گفته شده را به تفکیک توضیح می‌دهیم و اثر گذاری آن را روی قیمت فروش انواع برنج ایرانی برای شما مشخص می‌کنیم.نوع خوشه برنج و تاثیر آن بر قیمت خرید برنج

به صورت کلی خوشه‌های برنج ایرانی شامل خصوصیات مختلفی می‌شوند که هر کدام شامل: پرمحصول یا کم‌محصول، طبع گرم یا سرد (این مفهوم ربطی به طبع گرم و سرد بودن غذا ندارد.)، مقاوم بودن گیاه، ری و عطر زیاد، نیاز به مراقبت بیشتر یا کمتر، آبیاری بیشتر یا کمتر و … می‌شوند. در جدول زیر به تفکیک نوع خوشه برنج، خصوصیات آن را می‌توانید ببینید که بر روی قیمت فروش انواع برنج ایرانی چه تاثیری خواهد داشت.

در جدول زیر بازه قیمتی برای هر خوشه تعیین شده است. به دلیل این که قیمت برنج ایرانی در بازار متفاوت است و بسته به میزان قیمت خرید، کیفیت درجه بوجار و عوامل مختلف این چنینی، تفاوت قیمتی برای برنج ایجاد کرده است.

نام خوشهعطر و ریقیمت هر کیلو(هزار تومان)خرید
هاشمیزیادبین ۹۵ تا ۱۵۰خرید برنج هاشمی
طارمزیادبین ۹۰ تا ۱۴۰خرید برنج طارم
فجرمتوسطبین ۶۰ تا ۸۵خرید برنج فجر
نداکمبین ۶۵ تا ۸۵خرید برنج ندا
بیناممتوسطبین ۷۰ تا ۹۰خرید برنج بینام
امراللهیمتوسطبین ۸۰ تا ۱۱۰خرید برنج امراللهی
دم سیاهکمبین ۸۵ تا ۱۱۵خرید برنج دم سیاه
راتونزیادبین ۹۵ تا ۱۲۵خرید برنج راتون
شیرودیمتوسطبین ۶۵ تا ۸۰خرید برنج شیرودی
صدریکمبین ۹۰ تا ۱۲۰خرید برنج صدری
قهوه‌ایمتوسطبین ۸۵ تا ۱۱۵خرید برنج قهوه‌ای
وضعیت قیمت برنج ایرانی در بازار بر اساس نوع خوشه برنج ایرانی
قیمت فروش انواع برنج ایرانی

تاثیر نوبت کشت برنج روی قیمت خرید فروش برنج ایرانی

همان طور که می‌دانید امروزه در کشور ما در سال دو نوبت برنج ایرانی کشت می‌شود. که هر کدام بر قیمت برنج ایرانی روز بازار تاثیر می‌گذارد.قیمت برنج کشت اول عموما ارزان‌تر از قیمت برنج کشت دوم در بازار است. که خب دلایل بسیاری دارد. از حجم محصول گرفته تا سختی کار و نوع خوشه‌های برنجی که می‌توان برای هر کدام کشت کرد.

البته بین برنج کشت دوم، برنجی که به روش دوباره چین تولید و کشت شود، به مراتب کیفیت و البته قیمت بالاتری دارد.

برای این که بهتر بتوانید فرق این دو را بدانید؛ پیشنهاد می‌کنیم محتوای «تفاوت برنج کشت اول و برنج کشت دوم ایرانی چیست؟» را بخوانید تا بتوانید خرید درست‌تری در زمان انتخاب داشته باشید.

برنج کشت دوم بیشتر ری می‌کند، عطر بیشتری دارد، طعم بهتری دارد و راحت‌تر هضم می‌شود. از طرفی فقط خوشه‌های برنج گرم قابلیت کشت دوم دارند که عموما کم‌محصول هستند. به دلیل این که از مواد شیمیایی کمتری برای رشد گیاه در زمان کشت استفاده می‌شود، برنج کشت دوم سالم‌تر است. در نهایت می‌توان گفت که برنج کشت دوم اعیانی‌تر است.

برنج کشت اول، رطوبت بیشتری دارد، برای همین در زمان پخت کار راحت‌تری دارید. دانه‌های آن شفاف‌تر است و حجم محصول بیشتری به کشاورز می‌دهد. به همین دلیل قیمت برنج کشت اول عموما از قیمت برنج کشت دوم ارزان‌تر است.

حال تمام موارد گفته شده را می‌توان به صورت کلی در جدول زیر مشاهده کرد. گستره قیمت به دلیل تنوع قیمت خرید و فروش برنج در بازار و تفاوت بین خوشه‌های برنج است.

نوبت کشتقیمت هر کیلو(هزار تومان)خرید
برنج کشت اولبین ۷۵ تا ۱۱۵خرید برنج کشت اول
برنج کشت دوم
(روش دوباره نشا)
بین ۹۵ تا ۱۳۰خرید برنج دوباره نشا
برنج کشت دوم
(روش دوباره چین)
بین ۱۲۰ تا ۱۵۵خرید برنج دوباره چین
وضعیت قیمت برنج کشت اول و قیمت برنج کشت دوم ایرانی
خرید اینترنتی برنج ایرانی مستقیم از کشاورز
خرید اینترنتی برنج ایرانی مستقیم از کشاورز

تاثیر منطقه کشت برنج روی قیمت خرید فروش برنج ایرانی

همان طور که همه می‌دانید، مهد کاشت و تولید برنج در بیشتر در مازندران و بعد در گیلان و گلستان است. اما علاوه بر این سه استان شمالی، در منطقه طارم در استان زنجان، استان فارس و خوزستان نیز کشاورزان به کاشت و تولید برنج ایرانی با نوع خوشه‌های مختلف مشغولند.

کاشت، تولید و بهره‌برداری برنج ایرانی درجه یک در یک منطقه به چند مولفه بستگی دارد که کشاورزان امروزه این موارد را به صورت تجربی می‌دانند. اما ارتفاع زمین کشاورزی، میزان رطوبت هوا و وضعیت آب‌وهوا، میزان آبدهی به گیاه برنج، میزان آفت در منطقه و وضعیت خاک زمین کشاورزی موارد مهمی هستند که در تولید برنج موثر است.

به صورت کلی ایده‌آل‌ترین حالت برای تولید برنج ایرانی منطقه کشت باید دارای: ۱- رطوبت بالا ۲- آفتاب مستقیم ۳- ارتفاع کم ۴- آب زیاد ۵- خاک غنی از مواد معدنی باشد.

استان مازندران و شهرهای فریدونکنار، بابل و آمل کاملا شرایط بالا را دارند. به همین دلیل قیمت خرید هر کیلو برنج ایرانی در این شهرها گران‌تر از دیگر شهرهای ایران است. چون کیفیت محصول خیلی بالاتری دارند. برای مثال تولید برنج طارم هاشمی در شهر بابل کیفیت بیشتری دارد تا اگر در شهرهای دیگر کشور کشت شود. بعد از مازندران، برنج‌های کشت شده در استان گیلان گران‌ترین قیمت را دارند.

همچنین لازم به ذکر است که برنج کشت دوم، در بیشتر شهرهای ایران قابل کشت نیست. چون هوا رو به سردی می‌رود و گیاه برنج رشد نمی‌کند، اما در شهرهای فریدونکنار، بابل و آمل به دلیل این که آب‌وهوای به مراتب گرم‌تری دارند؛ کشاورزان می‌توانند کاشت برنج کشت دوم را انجام دهند.

قیمت برنج ایرانی امروز در بازار

تاثیر بوجار کردن روی قیمت خرید برنج ایرانی

درجه بوجار یک محصول بسیار مهم است. به دلیل این که مانند یک الک عمل می‌کند و دانه‌های برنج یک دست را یک دست می‌کند. به صورت کلی دانه‌های برنج در فرآیند تولید، از جدا کردن شالی‌ها تا جداسازی پوسته، ممکن است شکسته شوند. به همین دلیل پس از این مراحل برنج را وارد دستگاه‌های بوجار می‌کنند.

بوجار برنج به دو روش الک کردن با دستگاه صنعتی و سورتینگ انجام می‌شود که تفاوت چندانی بین آنها در نتیجه کار ندارد. اما دستگاه سورتینگ بهتر و سریع‌تر این فرآیند را انجام می‌دهد. به دلیل این که به وسیله‌ی لیزرهای متصل دانه‌ها را جدا می‌کند؛ همین باعث می‌شود که دقت و سرعت عمل بالاتری داشته باشد.

پس از فرآیند سورتینگ برنج‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند که اساس دسته‌بندی هر برنج فروشی‌ای همین است. دسته اول برنج دانه کامل است که طبیعتا بالاترین قیمت خرید و فروش برنج در بازار را دارد. دسته بعدی سرلاشه است که دانه‌های برنج کوتاه‌تر و دارای شکستگی جزیی می‌باشند. در نهایت دسته آخر نیم دانه است که شامل دانه‌های خرد شده است و قیمت برنج ایرانی ارزان در بازار دارند.

در جدول زیر بازه حدودی قیمت‌ها را مشاهده خواهید کرد. دلیل گستره این قیمت‌ها، تفاوت در نوع خوشه، کشت اول و دوم و تنوع قیمت برنج در بازار است.

درجه بوجارقیمت هر کیلو(هزار تومان)خرید
برنج دانه کاملبین ۸۵ تا ۱۵۰خرید برنج دانه کامل
سرلاشهبین ۶۰ تا ۸۵خرید سرلاشه
نیم دانهبین ۴۵ تا ۶۵خرید نیم دانه
وضعیت قیمت انواع درجه بوجار برنج ایرانی

تاثیر بسته‌بندی بر قیمت خرید فروش برنج ایرانی

خرید کیسه بهداشتی همیشه یکی از چالش‌های اصلی تولید کنندگان برنج درجه یک ایرانی بوده و خواهد بود. به دلیل این که کیسه برنج باید این قابلیت را داشته باشد تا حداقل دانه‌های برنج را از گزند حشرات دور نگهدارد. در فروشگاه اینترنتی برنج پلاپج همیشه از بهترین و باکیفیت‌ترین کیسه‌ها استفاده شده تا هم برنج شما رطوبت جذب نکند و هم حشرات به آن آسیب نزنند و تا حد زیادی بتواند در برابر گرما مقاوم باشد.

قیمت خرید عمده برنج ایرانی

قیمت خرید عمده برنج ایرانی

قیمت خرید عمده برنج ایرانی درجه یک کاملا بستگی به میزان حجم سفارش کالا و روش تسفیه حساب آن دارد. به همین جهت در صورت درخواست ثبت سفارش برنج ایرانی با بهترین قیمت لطفا با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 09991505100

خرید اینترنتی برنج ایرانی مستقیم از کشاورز

شما می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین پلاپج خرید اینترنتی برنج ایرانی مستقیم از کشاورز را با خیال راحت انجام دهید. چون در پلاپج از بهترین و مرغوب‌‌ترین گونه‌‌های برنج ایرانی برای عرضه استفاده می‌شود. قیمت بهترین برنج ایرانی درجه یک با توجه به معیار‌های مصوب قیمت‌‌گذاری برای خرید برنج ایرانی با قیمت مناسب مشخص شده‌‌اند. قیمت‌‌های درج‌شده در این فروشگاه صرفاً متعلق به فروشگاه برنج پلاپج است و ممکن است در بازار و دیگر فروشگاه‌‌ها با قیمت‌‌های متفاوتی عرضه شود. لازم به ذکر است که تمامی بسته‌ بندی‌ها در وزن ۱۰ کیلوگرم هستند.

پرسش های متداول قیمت برنج ایرانی در بازار

چه مواردی بر قیمت خرید فروش برنج ایرانی تاثیر دارد؟

به صورت کلی المان‌هایی که بر تورم اقتصاد روی قیمت خرید برنج ایرانی تاثیرگذار هستند، شامل موارد: نوبت کشت برنج، درجه بوجار یا درصد سرلاشه آن، نوع خوشه برنج، منطقه کشت برنج، میزان عطر و ری دانه‌های برنج، مرغوبیت کیسه‌های بسته‌بندی برنج و … . حالا هر کدام از موارد گفته شده را به تفکیک توضیح می‌دهیم و اثر گذاری آن را روی قیمت فروش انواع برنج ایرانی برای شما مشخص می‌کنیم.

تفاوت قیمت خرید برنج ایرانی کشت اول و دوم برای چیست؟

برنج کشت دوم بیشتر ری می‌کند، عطر بیشتری دارد، طعم بهتری دارد و راحت‌تر هضم می‌شود. از طرفی فقط خوشه‌های برنج گرم قابلیت کشت دوم دارند که عموما کم‌محصول هستند. به دلیل این که از مواد شیمیایی کمتری برای رشد گیاه در زمان کشت استفاده می‌شود، برنج کشت دوم سالم‌تر است. در نهایت می‌توان گفت که برنج کشت دوم اعیانی‌تر است.
برنج کشت اول، رطوبت بیشتری دارد، برای همین در زمان پخت کار راحت‌تری دارید. دانه‌های آن شفاف‌تر است و حجم محصول بیشتری به کشاورز می‌دهد. به همین دلیل قیمت برنج کشت اول عموما از قیمت برنج کشت دوم ارزان‌تر است.

قیمت خرید عمده برنج ایرانی به چه صورتی است؟

قیمت خرید عمده برنج ایرانی درجه یک کاملا بستگی به میزان حجم سفارش کالا و روش تسفیه حساب آن دارد. به همین جهت در صورت درخواست ثبت سفارش برنج ایرانی با بهترین قیمت لطفا با شماره زیر تماس بگیرید.
شماره تماس: 09991505100

قیمت خرید انواع برنج ایرانی چقدر است؟

به صورت کلی خوشه‌های برنج ایرانی شامل خصوصیات مختلفی می‌شوند که هر کدام شامل: پرمحصول یا کم‌محصول، طبع گرم یا سرد (این مفهوم ربطی به طبع گرم و سرد بودن غذا ندارد.)، مقاوم بودن گیاه، ری و عطر زیاد، نیاز به مراقبت بیشتر یا کمتر، آبیاری بیشتر یا کمتر و … می‌شوند. در جدول زیر به تفکیک نوع خوشه برنج، خصوصیات آن را می‌توانید ببینید که بر روی قیمت فروش انواع برنج ایرانی چه تاثیری خواهد داشت.

قیمت برنج ایرانی در بازار با درجه بوجار چطور مشخص می‌شود؟

درجه بوجار یک محصول بسیار مهم است. به دلیل این که مانند یک الک عمل می‌کند و دانه‌های برنج یک دست را یک دست می‌کند. به صورت کلی دانه‌های برنج در فرآیند تولید، از جدا کردن شالی‌ها تا جداسازی پوسته، ممکن است شکسته شوند. به همین دلیل پس از این مراحل برنج را وارد دستگاه‌های بوجار می‌کنند.
بوجار برنج به دو روش الک کردن با دستگاه صنعتی و سورتینگ انجام می‌شود که تفاوت چندانی بین آنها در نتیجه کار ندارد. اما دستگاه سورتینگ بهتر و سریع‌تر این فرآیند را انجام می‌دهد. به دلیل این که به وسیله‌ی لیزرهای متصل دانه‌ها را جدا می‌کند؛ همین باعث می‌شود که دقت و سرعت عمل بالاتری داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *